Uwolnij się, czyli jak oczyszczać umysł od niepotrzebnych obciążeń

1412792048

 

Każdego dnia masz tysiące spraw do załatwienia. Od rana do późnej nocy pracujesz na najwyższych obrotach i nie masz chwili dla siebie. Nie pamiętasz czym jest odpoczynek i nie wiesz jak w tym kieracie odnaleźć spokój i równowagę. Próbujesz nie zapomnieć o żadnej ważnej sprawie, którą musisz jeszcze załatwić, ale nie zawsze Ci się to udaje? Niezałatwiona lista zadań ciąży Ci nad głową i powoduje uczucie zmęczenia, zniechęcenia i braku motywacji? Chciałabyś pracować lepiej, efektywniej, nie zadając sobie co chwilę pytania: ” co ja miałam jeszcze zrobić?” Chciałabyś coś zmienić, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiem Ci.

Jest wiele sposobów na uporządkowanie swojej listy zadań do wykonania. Jeśli zrobisz porządek w swojej głowie, zniknie wszechotaczający Cię chaos i wszystko ułoży się tak, jak byś tego chciała. Proponuję Ci praktyczny eksperyment. Weź kartkę papieru, długopis i usiądź wygodnie. Pomyśl o dniu jutrzejszym. Co musisz zrobić w pierwszej kolejności? Co będzie jutro Twoim najważniejszym zadaniem? Zapisz to. Jeśli tego potrzebujesz,  zapisz też sposób wykonania tej czynności, poszczególne etapy, elementy i narzędzia. Przelej wszystkie swoje myśli dotyczące tej sprawy na kartkę. Czy jest jeszcze coś co  przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o tym zadaniu? Jeśli nie to zastanów się nad kolejną sprawą i analogicznie zapisz wszystko co się z nią wiąże. Nie zapisuj konkretnych godzin wykonania każdego zadania (jeśli nie musisz) bo jeśli w pewnym momencie dnia złapiesz poślizg, reszta planu legnie w gruzach. Daj sobie pewną miarę swobody i niezależności. 

Lista gotowa?

Jak się teraz czujesz? Możesz iść spać zrelaksowana, nie myśląc o tysiącu spraw planowanych na jutro? Masz je wszystkie zapisane, wiesz co i jak zrobić, żeby o niczym nie zapomnieć, więc śpij spokojnie! Jutro możesz wykreślać wykonane prace i obserwować swoje efektywne działania. Zobaczysz, że stosując tę metodę nauczysz się w 100% koncentrować na pracy, którą wykonujesz w tej chwili, nie rozpraszając swojej uwagi niepotrzebnym myśleniem o przyszłych zadaniach, które wciąż czekają na zrealizowanie.

Jeśli pomysł Ci się spodoba, proponuję Ci każdego wieczora robić taką listę. Jeśli nie udało Ci się wykonać dziś wszystkiego, co zaplanowałaś, przepisz te zadania na jutro. Możesz kupić do tego odpowiedni kalendarz, do którego z czasem przyzwyczaisz się jak do najlepszego przyjaciela. :-)

Napisz w komentarzu co myślisz o opisanej metodzie!

 

,
One comment on “Uwolnij się, czyli jak oczyszczać umysł od niepotrzebnych obciążeń
  1. Fajnie sformułowana, prosta rzecz. Gdy mam na kolejny dzień jedną czy dwie sprawy nie tworzę zapisów. Lecz jeśli jest ich więcej stosuję zapisywanie.
    Bardzo przydatnym jest zapis w kalendarzu zdarzeń które mają nastąpić z kilka dni. Robię tak i nie zapominam o spotkaniach mających się odbyć … kiedyś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>